توصیه های مهم قبل از خرید پنکه سقفی [ مهم و کاربردی ]

خرید پنکه سقفی

پنکه های سقفی هماهگونه که از نام ان مشخص است نوعی پنکه است که معمولا سه پره یا بال بزرگ دارد و در سقف اتاق، پذایریی و معمولا راهرو ها نصب می شود.

پنکه های سقفی در گردش و تهویه هوا  در تابستان و در زمستان بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. در تابستان با به گردش درآوردن هوا ، همیشه نسیم خنکی را در هوا می پراکند که بسیار مطبوع و خوشایند است. همچنین در زمستان هم چون گرما به دلیل سبک وزن بودنش نسبت به هوای سرد در زیر سقف جمع می شود، موجب به گردش درآمدن هوا می شود که به گرم کردن هوا نیز کمک می کند.

توصیه ها و راهنمای خرید یک پنکه مناسب با فضا

قبل از خرید هر پنکه سقفی باید به مواردی زیادی از جمله موتور پنکه، اندازه پره های آن، چند کاربره بودن آن نیز توجه کنید. اگر هدف شما از خرید پنکه، ایجاد سرما در تابستان هست، می بایست حتما به اندازه پره ها و قدرت موتور پنکه توجه کنید. موتور های پنکه سقفی یکی از مهمترین بخش مخصوصا برای افرادی هست که هدفشان از خرید پنکه، خنک شدن هواست. پس حتما در چنین مواردی به قدرت موتور و مصرف و توان برقی آن توجه کنید.

پنکه سقفی

ابعاد و قطر پره های پنکه سقفی

یکی از ویژگی های مهمی که به هنگام خرید پنکه سقفی باید به آن توجه داشته باشید قطر پره های ان می باشد. معمولا قط پره های این نوع پنکه های سقفی ۵ تا ۱۸ اینچ می باشد که چیزی حدود ۱۳ سانتی متر تا ۴۵ سانتی متر می باشد. و واضح است که شما به تناسب ابعاد فضای خود می بایست قطر پنکه خود را انتخاب کنید.

سر و صدای موتور یا پره های پنکه سقفی

نکته بعدی که بسیار حائز اهمیت است صدای موتور و پره های این پنکه ها می باشد. خصوصا موقع شب به هنگام خوابیدن در فضایی که پنکه سقفی فاصله چندانی با شما ندارد.

امروزه موتور های این پنکه ها را بسیار بروز و بدون سر و صدا و کم مصرف طراحی و تولید می کنند که سر و صدای آن باعث این مورد نشود که مصرف کننده در ازای خنک شدن هوا می بایست آرامش و سکوت خود را نیز از دست بدهد. بلکه در کنار هوای مطبوعی که این پنکه ها به گردش در می آورند می بایست سکوت حاکم نیز برقرار باشد.


لیست قیمت خرید ۲۳ مدل پنکه ایستاده و رومیزی (سال ۱۴۰۰)


پنکه های تزئینی برای ایجاد روشنایی

امروزه پنکه هایی چند کاربره وجود دارد که علاوه بر کارایی پنکه ای خود، در نورپردازی منزل و محیط داخل نیز استفاده می شود.

در بسیاری از موارد، بخش نورپردازی این نوع پنکه ها بر قدرت موتور و کارایی پنکه می چربد به این منظور که پنکه بیشتر ظاهری دکوری و زیبا با نورپردازی عالی ایجاد می کند.

اما همیشه پنکه های با نورپردازی به این صورت نیست که از کیفیت و قدرت موتور آن نیز کاسته شود.

به همین منظور حتما باید موقع خرید پنکه، هدف و نیاز خود را از خرید پنکه های سقفی مشخص کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

در فضاهای کوچک مانند اتاق خواب، نیازی به پنکه های بزرگ نیست، و شما می توانید با خرید کوچکترین پنکه های سقفی نیز، این نیاز را برآورده کنید.

ارتفاع سقف و پنکه سقفی

ارتفاع سقفی که پنکه روی آن نصب می شود و ارتفاع خود پنکه نیز یکی از مواردی هست که قبل از خرید باید حتما به ان توجه کنید که بعد از خرید و نصب از لحاظ ارتفاع به مشکل بر نخورید.

در بعضی از راهرو ها و سرسراها که ارتفاع سقف بسیار زیاد است، برای کم کردن فاصله هوای مطبوع پرتاب شده از سوی پنکه و افراد داخل آن سالن، می بایست حتما این مورد را در نظر گرفت که آویز این پنکه ها را دراز تر در نظر گرفت تا هوای خنک قبل از دوباره گرم شدن به ساکنین موجود در آن سالن برسد.

و اما بر عکس این موضوع اتاق ها و فضاهای با ارتفاع کم سقف می باشد که ممکن است با انتخاب اشتباه آویز آن به مشکل برخورد پره ها با افراد موجود در ان اتاق مواجه شویم.

پنکه سقفی

ظاهر و طراحی زیبا

امروزه هر چیزی که در منزل در دید عموم قرار بگیرد جدا از اینکه چه کاربردی دارد باید حتما با ظاهر و رنگ خود به زیبایی منزل نیز کمک کند. پس تنها ایجاد گردش هوا نمی تواند رضایت مصرف کنندگان را برآورده کند. به همین منظور شما می توانید متناسب با نورپردازی و رنگ بندی منزل خود از تنوع بی نظیر پنکه های سقفی در ظاهر ساده مدرن و کلاسیک استفاده کنید.

ظاهر پنکه های سقفی می تواند یک آپشن فوق العاده برای طراحی داخلی باشد و رنگ و ابعاد آن نیز می تواند کاملا هوشمندانه انتخاب گردد به صورتی که خارج از کاربردهای اصلی خود به زیبای محیط نیز بیافزاید.

پنکه های سقفی امروزه با توجه به هنر معماری روز، طرح های زیبای ویژه ای به خود گرفته اند که خصوصا در پنکه های لوستری که به روشنایی محیط داخل نیز کمک می کند، بر زیبایی و دکور منزل نیز می افزاید.

آپشن ها و امکانات جانبی پنکه های سقفی

پنکه های سقفی همانطور که پیش تر اشاره شد ممکن است علاوه بر ماهیت پنکه بودن خود، به روشنایی منزل نیز کمک کند. و جدا از آن پنکه ها بسته به نوع خود می تواند ریموت کنترل برای کنترل از راه دور و کیت های روشنایی نیز داشته باشد.

در نوع ریموت دار حتما به برد ریموت و نوع باطری و ابعاد ریموت توجه داشته باشید. بعضی از ریموت ها نیازی به مشتقیم گرفتن ریموت به طرف پنکه ندارند و ریموت از فضای دور و با وجود مانع نیز قابل استفاده می باشد.


علی علیپور

اگر بخوام روراست باشم در یک کلام عاشق طراحی سایت و وردپرس هستم :) 12 سالی هست که پا به عرصه دیجیتال گذاشتم و فعالیت زیادی در زمینه وردپرس دارم و میتونم با اون جادوگری کنم :) امیدوارم بتونم راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشم.

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*